OBRECHTKOOR 2016

Het Obrechtkoor verzorgt de muziek tijdens de liturgie in de Obrechtkerk en staat onder leiding van Luc Löwenthal. Als solisten zijn in wisselende samenstelling te horen: Nora Uijlings, Flora Löwenthal, Elise Kant, Wouter de Haan en Ronald Vendelmans.

Wilt u meezingen? Er is plaats in alle stemgroepen! Lees meer over het koor.
Archief: programma 2015 en eerder.

Wilt u het koor financieel steunen, maak dan een donatie over op IBAN NL58INGB0004601723 t.n.v. Obrechtkoor, Amsterdam. Hartelijk dank!

Bezoek het Obrechtkoor op Facebook.

2016

Wijzigingen voorbehouden.

snel naar de 2e helft van het jaar

zondag 3 januari 2016 11.00 uur

DRIEKONINGEN

A. Caldara (1670-1736) - Missa in G

Noël nouvelet (trad/bew. L. Löwenthal)

P. Cornelius (1824-1874) - Die Könige

Koor, solisten en instrumentaal ensemble

zondag 10 januari 11.00 uur (Doop van de Heer)

Missa VIII 'De angelis'

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 17 januari 11.00 uur (2e zondag door het jaar)

A. Gabrieli (1520-1586) - Missa Brevis

Cl. Monteverdi (1567-1645) - Cantate Domino

A. Scarlatti (1659-1725) - Exultate Deo

Koor a capella

zondag 24 januari 11.00 uur (3e zondag door het jaar)

Het Obrechtkoor zingt in de Carolus Borromeuskerk in Antwerpen

zondag 31 januari 11.00 uur (4e zondag door het jaar)

Missa VIII 'De angelis'

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 7 februari 11.00 uur (5e zondag door het jaar)

W.A. Mozart (1756-1791) - Missa Brevis in d moll (KV 65)

W.A. Mozart - Benedictus sit Deus (KV 117)

W.A. Mozart - Jubilate (KV 117)

Koor, solisten en orgel

zondag 14 februari 11.00 uur (1e zondag veertigdagentijd)

Missa XVII 'In dominicis Adventus et Quadragesimae'

Attende Domine

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 21 februari 11.00 uur (2e zondag veertigdagentijd)

G.P. da Palestrina (1525-1594) - Missa brevis

G.P. da Palestrina - Sicut Cervus

Credo IV; Attende Domine

Koor a capella

zondag 28 februari 11.00 uur (3e zondag veertigdagentijd)

Missa XVII 'In dominicis Adventus et Quadragesimae'

Credo IV; Attende Domine

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 6 maart 11.00 uur (4e zondag veertigdagentijd)

LAETARE

H.L. Hassler (1564-1612) - Missa secunda

T.L. da Viadana (1564-1645) - Exsultate justi

Credo IV; Attende Domine

Koor a capella

zaterdag 12 maart 23.00 uur

STILLE OMGANG

W.A. Mozart (1756-1791) - Missa brevis in D (KV 194)

W.A. Mozart - Ave Verum corpus (KV 618)

W.A. Mozart - Laudate Dominum (KV 339)

Koor, solisten en orgel

zondag 13 maart 11.00 uur (5e zondag veertigdagentijd)

Missa XVII 'In dominicis Adventus et Quadragesimae'

Credo IV; Attende Domine

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 20 maart 11.00 uur

PALMZONDAG

W.A. Mozart (1756-1791) - Missa brevis in D (KV 194)

Q. Gasparini (1721-1778) - Adoramus te

Ch. Gounod (1818-1893) - Ave Verum

Koor, solisten en orgel

donderdag 24 maart 19.30 uur

WITTE DONDERDAG

H.L. Hassler (1564-1612) - Missa secunda

M. Duruflé (1902-1986) - Ubi caritas

J. Kuhnau (1660-1722) - Tristis est anima mea

Koor a capella

vrijdag 25 maart 15.00 uur

GOEDE VRIJDAG

G.B. Pergolesi (1710-1736) - Stabat Mater (deel I-V)

A. Vivaldi (1678-1741) - Stabat Mater (deel VI-VIII)

H. Schütz (1585-1672) - Das Blut Jesu Christi (SWV 298)

Sopraan- en bassolisten, instrumentaal ensemble

zaterdag 26 maart 21.00 uur

PAASWAKE

Missa I 'Lux et origo'

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 27 maart 11.00 uur

PASEN

L. Löwenthal (1960) - Messe de Notre Dame

L. Löwenthal - Iustorum animae

J.S. Bach (1685-1750) - Jesus bleibet meine Freude

G.Fr. Händel (1685-1759) - Halleluja

Koor, solisten en orkest

zondag 3 april 11.00 uur (2e zondag van Pasen)

Missa I 'Lux et origo'

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 10 april 11.00 uur (3e zondag van Pasen)

Missa I 'Lux et origo'

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 17 april 11.00 uur (4e zondag van Pasen)

H.L. Hassler (1564-1612) - Missa secunda

T.L. da Viadana (1564-1645) - Exsultate justi

A. Scarlatti (1659-1725) - Exsultate deo

Koor a capella

zondag 24 april 11.00 uur (5e zondag van Pasen)

Missa I 'Lux et origo'

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 1 mei 11.00 uur (6e zondag van Pasen)

Missa I 'Lux et origo'

Credo IV

Schola Cantorum, gregoriaans

woensdag 4 mei 19.45 uur

HERDENKINGSCONCERT

A. Campra (1660-1744) - Requiem

Fr. Schubert (1797-1828) - Litanei (D.343)

Wilhelmus

Koor, solisten en orkest

donderdag 5 mei 11.00 uur

HEMELVAARTSDAG

L. Löwenthal (1960) - Missa Pax vobiscum

G.H. Stölzel (1690-1749) - Bist du bei mir

F. Durante (1684-1755) - Vergin tutto amor

Klarinet, cello, orgel, sopraan en bas

zondag 8 mei 11.00 uur (7e zondag van Pasen)

Fr. Schubert (1797-1828) - Messe in Es (D. 950)

Gastkoor en orkest Dolce Musica o.l.v. Martien Musters

zondag 15 mei 11.00 uur

PINKSTEREN

W.A. Mozart (1756-1791) - Piccolominimesse (KV 258)

B. Bak (1888-1956) - Veni creator

J.S. Bach (1685-1750) - Jesus bleibet meine Freude

W.A. Mozart - Ora pro nobis Deum (KV 108)

Koor, solisten en orkest

zondag 22 mei 11.00 uur (Heilige Drieëenheid)

Viering eerste Heilige Communie

zondag 29 mei 11.00 uur (Sacramentsdag)

Missa VIII 'De angelis'

Credo IV

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 5 juni 11.00 uur (10e zondag door het jaar)

Missa VIII 'De angelis'

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 12 juni 11.00 uur (11e zondag door het jaar)

H. Andriessen (1892-1981) - Missa te Deum Laudamus

F. Mendelssohn (1809-1847) - Verleih uns Frieden

G. Fauré (1845-1924) - Cantique de Jean Racine

Koor en orgel

zondag 19 juni 11.00 uur (12e zondag door het jaar)

Missa VIII 'De angelis'

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 26 juni 11.00 uur (13e zondag door het jaar)

Missa VIII 'De angelis'

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 3 juli 11.00 uur (14e zondag door het jaar)

J.E. Eberlin (1702-1762) - Missa in C dur

B. Bak (1888-1956) - O Sacrum Convivium

W.A. Mozart (1756-1791) - Alma Dei creatoris (KV 277)

Koor, solisten en instrumentaal ensemble

ZOMERVAKANTIE TOT 21 AUGUSTUS 2016

zondag 21 augustus 11.00 uur (21e zondag door het jaar)

Missa VIII 'De angelis'

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 28 augustus 11.00 uur (22e zondag door het jaar)

A. Gabrieli (1520-1586) - Missa Brevis

W. Byrd (ca. 1543-1623) – Ave Verum

G.P. da Palestrina (1525-1594) - Sicut Cervus

Koor a capella

zondag 4 september 11.00 uur (23e zondag door het jaar)

Missa VIII 'De angelis'

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 11 september 11.00 uur (24e zondag door het jaar)

L. Löwenthal (1960) - Missa Pax vobiscum

G.H. Stölzel (1690-1749) - Bist du bei mir

F. Durante (1684-1755) - Vergin tutto amor

Klarinet, cello, orgel, sopraan en bas

zondag 18 september 11.00 uur (25e zondag door het jaar)

W.A. Mozart (1756-1791) - Orgelsolomesse (KV 259)

F. Mendelssohn (1809-1847) - Verleih uns Frieden

E. Elgar (1857-1934) - Ave Verum

Koor, solisten en orgel

zondag 25 september 11.00 uur (26e zondag door het jaar)

Missa VIII 'De angelis'

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 2 oktober 11.00 uur (27e zondag door het jaar)

Missa VIII 'De angelis'

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 9 oktober 11.00 uur (28e zondag door het jaar)

ROZENKRANSFEEST

J. Haydn (1732-1809) - Jugendmesse

W.A. Mozart (1756-1791) - Sub tuum praesidium (KV 198)

W.A. Mozart - Alma Dei creatoris (KV 277)

Koor, solisten en orkest

zondag 16 oktober 11.00 uur (29e zondag door het jaar)

Missa X 'Alme Pater'

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 23 oktober 11.00 uur (30e zondag door het jaar)

Missa X 'Alme Pater'

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 30 oktober 11.00 uur

T.L. de Victoria (1548-1611) - Missa O quam gloriosum

J. des Prez (ca. 1450-1521) - Tu pauperum refugium

T.L. de Victoria - Ave Maria

Koor a capella

woensdag 2 november 19.30 uur

ALLERZIELEN

Requiem - gregoriaans

H. Purcell (1658-1695) - Music for the funeral of Queen Mary

L. Löwenthal (1960) - Media vita in morte sumus

L. Löwenthal - Subvenite Sancti Dei

Koor en instrumentaal ensemble

zondag 6 november 11.00 uur (32e zondag door het jaar)

Missa XI 'Orbis factor'; Credo IV

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 13 november 11.00 uur (33e zondag door het jaar)

Missa XI 'Orbis factor'; Credo IV

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 20 november 11.00 uur

CHRISTUS KONING

A. Dvořák (1841-1904) - Messe in D dur

G. Fauré (1845-1924) - Cantique de Jean Racine

E. Elgar (1857-1934) - Ave Verum

Credo IV

Koor en orgel

zondag 27 november 11.00 uur (1e zondag van de Advent)

Missa XIII 'Stelliferi conditor orbis'; Credo IV; Rorate Caeli

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 4 december 11.00 uur (2e zondag van de Advent)

T.L. de Victoria (1548-1611) - Missa O quam gloriosum

G.P. da Palestrina (1525-1594) - Sicut Cervus

Rorate Caeli

Koor a capella

zondag 11 december 11.00 uur (3e zondag van de Advent)

Missa XIII 'Stelliferi conditor orbis'

Rorate Caeli

Schola Cantorum, gregoriaans

vrijdag 16 december 20.15 uur

KERSTCONCERT

A. Vivaldi (1678-1741) - Magnificat (RV 610)

D. Buxtehude (1637-1707) - Befiehl dem Engel (BuxWV 10)

J.S. Bach (1685-1750) - Tritt auf die Glaubensbahn (BWV 152)

Kerstliederen en samenzang

Koor, solisten en orkest

zondag 18 december 11.00 uur (4e zondag van de Advent)

Missa XIII 'Stelliferi conditor orbis'

Rorate Caeli

Schola Cantorum, gregoriaans

zaterdag 24 december 22.30 uur

KERSTAVOND

Fr. Schubert (1797-1828) - Messe in G-dur (D.167)

L. Löwenthal (1960) - Alleluia, Dominus dixit ad te

Kerstliederen en samenzang

Koor, solisten en orkest

zondag 25 december 11.00 uur

EERSTE KERSTDAG

W.A. Mozart (1756-1791) - Piccolominimesse (KV 258)

Kerstliederen en samenzang

Koor, solisten en orkest