OBRECHTKOOR 2015

Het Obrechtkoor verzorgt de muziek tijdens de liturgie in de Obrechtkerk en staat onder leiding van Luc Löwenthal. Als solisten zijn in wisselende samenstelling te horen: Nora Uylings, Flora Löwenthal, Chloé Kastoer, Elise Kant, Hotze Veenstra, Wouter de Haan, Peter Schenk en Ronald Vendelmans.

Wilt u meezingen? Er is plaats in alle stemgroepen! Lees meer over het koor.
Archief: programma 2014 en eerder.

Wilt u het koor financieel steunen, maak dan een donatie over op IBAN NL58INGB0004601723 t.n.v. Obrechtkoor, Amsterdam. Hartelijk dank!

Bezoek het Obrechtkoor op Facebook.

2015

zondag 4 januari 11.00 uur

DRIEKONINGEN

J. Rathgeber (1682-1720) - Missa Fac bonum

J.S. Bach (1685-1750) - Herr Jesu, Gnadensonne

P. Cornelius (1824-1874) - Die Könige

Koor, solisten en instrumentaal ensemble

zondag 11 januari 11.00 uur (Doop van de Heer)

Missa VIII 'De angelis'

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 18 januari 11.00 uur (2e zondag door het jaar)

Missa VIII 'De angelis'

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 25 januari 11.00 uur (3e zondag door het jaar)

A. Gabrieli (1520-1586) - Missa Brevis

J. des Prez (1450-1521) - Tu pauperum refugium

M. Gascogne (16e eeuw) - Parce, Domine

Koor a capella

zondag 1 februari 11.00 uur (4e zondag door het jaar)

Missa VIII 'De angelis'

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 8 februari 11.00 uur (5e zondag door het jaar)

Knabenchor Mülheim an der Ruhr

Gastkoor o.l.v. Michael Wilhelm

zondag 15 februari 11.00 uur (6e zondag door het jaar)

W.A. Mozart (1756-1791) - Missa Brevis d moll (KV 65)

J. Haydn (1732-1809) - Eja gentes

M. Haydn (1737-1806) - Prope est Dominus

Koor, solisten en instrumentaal ensemble

zondag 22 februari 11.00 uur (1e zondag veertigdagentijd)

Missa XVII 'In dominicis Adventus et Quadragesimae'

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 1 maart 11.00 uur (2e zondag veertigdagentijd)

H.L. Hassler (1564-1612) - Dubbelkorige mis

G.P. da Palestrina (1525-1594) - O crux ave

Q. Gasparini (1721-1778) - Adoramus te

Koor a capella

zondag 8 maart 11.00 uur (3e zondag veertigdagentijd)

Missa XVII 'In dominicis Adventus et Quadragesimae'

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 15 maart 11.00 uur (4e zondag veertigdagentijd)

LAETARE

Fr. Schubert (1797-1828) - Messe As-dur (D 678)

Gastkoor en orkest Dolce Musica o.l.v. Martien Musters

zaterdag 21 maart 23.00 uur

STILLE OMGANG

William Byrd (ca. 1543-1623) - 4-stemmige Mis

William Byrd - Ave Verum

A. Scarlatti (1659-1725) - Exultate Deo

Koor a capella

zondag 22 maart 11.00 uur (5e zondag veertigdagentijd)

Missa XVII 'In dominicis Adventus et Quadragesimae'

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 29 maart 11.00 uur (6e zondag veertigdagentijd)

PALMZONDAG

William Byrd (ca. 1543-1623) - 4-stemmige Mis

G.B. Casali (1730-1790) - Improperium expectavit

G.P. da Palestrina (1525-1594) - O crux ave

Koor a capella

donderdag 2 april 19.30 uur

WITTE DONDERDAG

H.L. Hassler (1564-1612) - Dubbelkorige mis

M. Duruflé (1902-1986) - Ubi caritas

Q. Gasparini (1721-1778) - Adoramus te

Koor a capella

vrijdag 3 april 15.00 uur

GOEDE VRIJDAG

Renaissancemotetten voor Goede Vrijdag

Programma nnb

Solisten en continuo

zaterdag 4 april 21.00 uur

PAASWAKE

Missa I 'Lux et origo'

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 5 april 11.00 uur

PASEN

W.A. Mozart (1756-1791) - Orgelsolomesse (KV 259)

W.A. Mozart - Laudate Dominum (KV 339)

W.A. Mozart - Ave verum corpus (KV 618)

W.A. Mozart - Jubilate Deo (KV 117)

Koor, solisten en orkest

zondag 12 april 11.00 uur (2e zondag van Pasen)

Missa I 'Lux et origo'

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 19 april 11.00 uur (3e zondag van Pasen)

Missa I 'Lux et origo'

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 26 april 11.00 uur (4e zondag van Pasen)

A. Gretchaninoff (1864-1956) - Missa Festiva

G. Fauré (1845-1924) - Cantique de Jean Racine

F. Mendelssohn (1809-1847) - Verleih uns Frieden

Koor en orgel

zondag 3 mei 11.00 uur (5e zondag van Pasen)

Missa I 'Lux et origo'

Schola Cantorum, gregoriaans

maandag 4 mei 19.45 uur

HERDENKINGSCONCERT

W.A. Mozart (1756-1791) – Requiem (KV 626)

Wilhelmus

Koor, solisten en orkest

zondag 10 mei 11.00 uur (6e zondag van Pasen)

Missa I 'Lux et origo'

Schola Cantorum, gregoriaans

donderdag 14 mei 11.00 uur

HEMELVAARTSDAG

L. Löwenthal (1960) - Missa in Mi minore

G.P. Cima (1570-1622) - Beati qui habitant in Domo tua

J.S. Bach (1685-1750) - Ach, Jesu meine Ruh’, recitatief & aria uit BWV 21

Sopraan- en bassolo, continuo

zondag 17 mei 11.00 uur (7e zondag van Pasen)

Missa I 'Lux et origo'

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 24 mei 11.00 uur

PINKSTEREN

L. Löwenthal (1960) - Messe de Notre Dame

B. Bak (1888-1956) - Veni creator

J. Rutter (1945) - The Lord bless you and keep you

Koor, solisten en orkest

zondag 31 mei 11.00 uur (Heilige Drieëenheid)

Viering eerste Heilige Communie, kinderkoor

zondag 7 juni 11.00 uur (Sacramentsdag)

B. Bak (1888-1956) - Missa in G

B. Bak - O Sacrum Convivium

F. Mendelssohn (1809-1847) - Verleih uns Frieden

Koor en orgel

zondag 14 juni 11.00 uur (11e zondag door het jaar)

Missa VIII 'De angelis'

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 21 juni 11.00 uur (12e zondag door het jaar)

Missa VIII 'De angelis'

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 28 juni 11.00 uur (13e zondag door het jaar)

J.Chr. Pez (1664-1716) - Missa St. Josephi

J.S. Bach (1685-1750) - Herr Jesu, Gnadensonne

G.Ph. Telemann (1681–1767) - Laudate omnes gentes

Koor, solisten en instrumentaal ensemble

ZOMERVAKANTIE TOT 16 AUGUSTUS 2015

zondag 16 augustus 11.00 uur (20e zondag door het jaar)

H.L. Hassler (1564-1612) - Missa secunda

P.L. Dietsch (1808-1865) - Ave Maria ('van Arcadelt')

A. Scarlatti (1659-1725) - Exultate Deo

Koor a capella

zondag 23 augustus 11.00 uur (21e zondag door het jaar)

Missa VIII 'De angelis'

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 30 augustus 11.00 uur (22e zondag door het jaar)

Gastkoor Trinid Singers uit Leuven

zondag 6 september 11.00 uur (23e zondag door het jaar)

Missa VIII 'De angelis'

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 13 september 11.00 uur (24e zondag door het jaar)

W.A. Mozart (1756-1791) - Missa brevis in D (KV 194)

F. Mendelssohn (1809-1847) - Verleih uns Frieden

E. Elgar (1857-1934) - Ave Verum

Koor, solisten en orgel

zondag 20 september 11.00 uur (25e zondag door het jaar)

W. Byrd (ca. 1543-1623) - Mass for Four Voices

J. des Prez (1450-1521) - Tu pauperum refugium

M. Gascogne (16e eeuw) - Parce, Domine

Koor a capella

zondag 27 september 11.00 uur (26e zondag door het jaar)

Missa VIII 'De angelis'

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 4 oktober 11.00 uur (27e zondag door het jaar)

Missa VIII 'De angelis'

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 11 oktober 11.00 uur (28e zondag door het jaar)

ROZENKRANSFEEST

L. Löwenthal (1960) - Messe de Notre Dame

L. Löwenthal - Ave Maria

J. Rutter (1945) - The Lord bless you and keep you

Koor, solisten en orkest

zondag 18 oktober 11.00 uur (29e zondag door het jaar)

Missa X 'Alme Pater'

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 25 oktober 11.00 uur (30e zondag door het jaar)

Missa X 'Alme Pater'

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 1 november 11.00 uur

ALLERHEILIGEN

W.A. Mozart (1756-1791) - Missa brevis in F (KV 192)

L. Löwenthal (1960) - Iustorum Animae

J. Haydn (1732-1809) - Eja gentes

Koor, solisten en orkest

maandag 2 november 19.30 uur

ALLERZIELEN

J. Stadlmayer (1570-1648) - Requiem

H. Schütz (1585-1672) - Selig sind die Toten (SWV 391)

Koor en begeleiding

zondag 8 november 11.00 uur (32e zondag door het jaar)

Missa XI 'Orbis factor'

Credo IV

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 15 november 11.00 uur (33e zondag door het jaar)

Missa XI 'Orbis factor'

Credo IV

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 22 november 11.00 uur

CHRISTUS KONING

A. Gretchaninoff (1864-1956) - Missa Festiva

G. Fauré (1845-1924) - Cantique de Jean Racine

E. Elgar (1857-1934) - Ave Verum

Credo IV

Koor en orgel

zondag 29 november 11.00 uur (1e zondag van de Advent)

Missa XIII 'Stelliferi conditor orbis'

Credo IV

Rorate Caeli

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 6 december 11.00 uur (2e zondag van de Advent)

H.L. Hassler (1564-1612) - Missa secunda

G.P. da Palestrina (1525-1594) - Sicut Cervus

Rorate Caeli

Koor a capella

zondag 13 december 11.00 uur (3e zondag van de Advent)

Missa XIII 'Stelliferi conditor orbis'

Rorate Caeli

Schola Cantorum, gregoriaans

zondag 13 december 16.00 uur

KERSTCONCERT

J.S. Bach (1685-1750) - Nun komm, der Heiden Heiland (BWV 62)

J.D. Zelenka - Magnificat (ZWV 108)

D. Buxtehude - Das neugebor'ne Kindelein (BuxWV 13)

Kerstliederen en samenzang

Koor, solisten en orkest

zondag 20 december 11.00 uur (4e zondag van de Advent)

Missa XIII 'Stelliferi conditor orbis'

Rorate Caeli

Schola Cantorum, gregoriaans

donderdag 24 december 22.30 uur

KERSTAVOND

J. Haydn (1732-1809) - Nicolaimesse

L. Löwenthal (1960) - Alleluia, Dominus dixit ad te

Kerstliederen en samenzang

Koor, solisten en orkest

vrijdag 25 december 11.00 uur

EERSTE KERSTDAG

W.A. Mozart (1756-1791) - Missa brevis in bes (KV 275)

Kerstliederen en samenzang

Koor, solisten en orkest

zondag 27 december 11.00 uur (Heilige Familie)

Missa VIII 'De angelis'

Motetten voor sopraan

Schola Cantorum, gregoriaans; sopraan en orgel

zondag 3 januari 2016 11.00 uur

DRIEKONINGEN

A. Caldara (1670-1736) - Missa in G

Noël nouvelet (trad/bew. L. Löwenthal)

P. Cornelius (1824-1874) - Die Könige

Koor, solisten en instrumentaal ensemble